www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook do te integrohet me Skype

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Facebook do te integrohet me Skype   Thu Oct 14, 2010 9:10 am

Sipas All Things Digital, Facebook dhe Skype janë duke punuar së bashku që të integrojnë dy shërbimet në të dyja faqet e tyre.

Partneriteti i tyre do të ndryshojë shumëçka në industrinë e komunikimit, duke e pasur parasysh popullaritetin dhe numrin e anëtarëve të Facebook dhe shërbimin e lirë që e ofron Skype.

Ky partneritet do të nënkuptonte integrimin e SMS-ve dhe thirrjeve me Facebook Connect, ndërsa sipas Facebook thuhet se qëllimi i tyre është të integrojnë dy shërbimet më afër njëra tjetrës, për të shtuar kështu më shumë mënyra për përdoruesit, dhe mënyrave se si ata komunikojnë.

Skype ka më shumë se 560 milion përdorues të regjistruar, ndërsa 126 milion prej tyre e përdorin shërbimin e saj, një herë në muaj, të paktën.

Në anën tjetër, Facebook ka më shumë se 500 milion përdorues aktiv që e vizitojnë këtë faqe disa herë brenda ditës.
Kur këto dy shërbime të integrohen mes vete, kjo do të thotë se përdoruesit do të mund të shkruajnë SMS dhe të thërrasin miqtë e tyre në Facebook nga Skype.

Mirëpo, kjo nuk është e tëra. Përveç tjerash, përdoruesit e Facebook do të mund të komunikojnë mes vete edhe me video, në vend të komunikimit me tekst të cilin e realizojnë sot, përmes Facebook Chat.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Facebook do te integrohet me Skype

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum