www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në krye të Policisë së Kosovës, Atifete Jahjaga

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Në krye të Policisë së Kosovës, Atifete Jahjaga    Sat Oct 16, 2010 11:44 pmPrishtinë, 16 tetor - Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Behar Selimi dje është shkarkuar nga ky post me vendim të kryeministrit HashimThaçi, pas sugjerimit nga ministri i Brendshëm Bajram Rexhepi.

Vendimi ka ardhur menjëherë pasi që Selimi ka bërë publike intencën për përfshirjen në politikë.

Vendi i Selimit në polici me automatizëm i kalon Atifete Jahjagës (në foto me ish-presidentin e SHBA-së George Bush), e cila ka postin e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës.

Ministri Rexhepi i ka thënë KTV-së se përzgjedhja e drejtorit të përgjithshëm të policisë tashmë është në duart e kryeministrit Thaçi.

“Pas mbylljes së konkursit dhe përzgjedhjes së kandidatëve, lista i është dorëzuar kryeministrit dhe është në dorën e tij se për kë dhe kur do të vendosë”, ka thënë Rexhepi.

Nga ana tjetër, i larguari Behar Selimi, në një bisedë për KTV-në, ka thënë se shkarkimi ishte pasojë logjike e ngjarjeve dhe se kjo i ka lënë atij hapësirë për angazhimin politik.

Megjithatë, Selimi ka pranuar se ka pasur mosmarrëveshje me EULEX-in para pak ditësh, rreth nisjes së aksioneve në veri. Shefi në largim, Kermabo ka hezituar për shtrirjen e pushtetit në veri, për dallim nga KFOR-i dhe Policia e Kosovës. Selimi ka theksuar se është munduar të reformonte Policinë... për atë kohë sa e ka udhëhequr atë dhe tani e ka prioritet aktivitetin politik. Ai nuk ka mohuar informacionet e KTV-së se mund të bëhet pjesë e subjektit më të ri politik Fryma e Re (FER).

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Në krye të Policisë së Kosovës, Atifete Jahjaga

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum