www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sejdiu kërkon transparencë në procesin e privatizimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Sejdiu kërkon transparencë në procesin e privatizimit   Wed Oct 20, 2010 11:04 pmPrishtinë, 20 tetor - "Lidhja Demokratike e Kosovës, si parti e qendrës së djathtë, në konceptet e saj themelore për ekonominë ka pasur dhe do të ketë angazhmin për një ekonomi të shëndoshë të tregut të lirë", tha Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu, gjatë një takimi që pati sot me z. Adam Bennett, këshilltar i lartë në Departamentin Evropian të Fondit Monetar Ndërkombëtar.
"Në këtë frymë, LDK-ja ka insistuar gjithmonë që procesi i privatizimit në vend të jetë plotësisht transparent, t'u përmbahet normave të ekonomisë së tregut të lirë dhe ligjeve në fuqi dhe korrekt", vijoi Kryetari Sejdiu, i cili i siguroi anëtarët e delegacionit të FMN-së se LDK-ja, edhe në të ardhmen, do të jetë partnere e fuqishme e zhvillime pozitive në Republikën e Kosovës. Në kontekst, ai ripërsëriti qëndrimin se LDK-ja është për privatizimin e PTK-së, si një aset i rëndësishëm të ardhurash për buxhetin e vendit, por këmbëngul që ky proces të kryhet mirë dhe me kujdes.
Në këtë takim, në të cilin ishin të pranishëm edhe z. Jurgen Odenius, shef i Misionit të FMN-së në Kosovë, si dhe z. Jose Sulemane, përfaqësues i FMN-së për Kosovë.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Sejdiu kërkon transparencë në procesin e privatizimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum