www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 244 mije gjerman kunder Google Street View

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: 244 mije gjerman kunder Google Street View   Sun Oct 24, 2010 1:46 am

Motori më i madh i kërkimit në botë, Google.com, dje edhe zyrtarisht e ka pranuar në faqen e saj se rreth 30 për qind e gjermanëve janë kundër shërbimit të saj, Google View.

Në këtë njoftim thuhet se më shumë se 244 mijë njerëz tashmë e kanë zgjedhur opsionin që t’i turbullojnë shtëpitë e tyre nga shërbimi i motorit më të madh të kërkimit në botë.

Siç është thënë, Google deri më tash i ka skanuar më shumë se 8.4 milion shtëpi, mirëpo shumë prej pronarëve të këtyre shtëpive janë kundër këtij opsioni.

Mirëpo, Google Street View ka dëshmuar edhe njëherë se është i gatshëm t’i dëgjojë kërkesat e njerëzve, pasi që menjëherë ka filluar t’i fshijë objektet, pronaret e të cilave janë të shqetësuar për publikimin e tyre në shërbimin e Google.

Producenti gjerman i shërbimit të Google, Andreas Turk ka thënë se ata po mundohen të largojnë të gjitha objektet për të cilat njerëzit janë ankuar, duke shtuar se çdo ditë do të eliminojnë sa më shumë që të munden, duke eliminuar kështu edhe ankesat e njerëzve.

Sipas kompanisë Google thuhet se ka ende shumë gjerman të cilët thonë se nuk kanë dëgjuar asnjëherë për këtë shërbim.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

244 mije gjerman kunder Google Street View

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum