www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ivanoviq: Serbia do të bllokojë hyrjen e Kosovës në BE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Ivanoviq: Serbia do të bllokojë hyrjen e Kosovës në BE   Tue Oct 26, 2010 9:48 pm


Mitrovicë, 26 tetor – Kur Serbia të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, gjasat tona janë shumë më të mëdha, meqë do të forcojmë grupin që nuk mbështet pavarësinë e Kosovës, i ka thënë KiM radios Sekretari i Shtetit në Ministrinë për Kosovën të qeverisë së Serbisë, Oliver Ivanoviq.

Duke komentuar procedimin e kandidaturës serbe Komisionit Evropian për të hartuar mendimin, Ivanoviq është shprehur se ky është një lajm i mirë meqë Serbia duhet të forcohet në kuptimin politik që të ruajë sovranitetin e vet territorial.

“Serbia e fortë dhe e njohur evropiane, e integruar, Serbia që është e fuqishme në kuptimin ekonomik, do të jetë e fuqishme edhe politikisht dhe vetëm si vend i tillë mundet seriozisht të angazhohet për njerëzit e vet, pavarësisht nëse jetojnë në Serbi ose në rajon”, ka vlerësuar Ivanoviq.

Çdo përpjekje tjetër që këtyre fuqive që i kemi dhe me këtë situatë të keqe ekonomike t’u kundërvihemi të fuqishmëve që kanë qëndrim tjetër kundruall statusit të Kosovës, paraprakisht do të ishte i dënuar me mossukses, ka shtuar ai.

Ivanoviq ka theksuar se statusi i Kosovës do të zgjidhet më herët ose më vonë pa marrë parasysh atë që është “një zgjidhje kalimtare”.

“Fatkeqësisht për këtë zgjidhje kalimtare janë shumica e vendeve të BE-së, por në atë moment kur të bëhemi anëtarët të Bashkimit Evropian, mendoj se gjasat tona janë shumë më të mira sepse do të forcojmë atë grup që nuk mbështet pavarësinë e Kosovës”, ka thënë Ivanoviq.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Ivanoviq: Serbia do të bllokojë hyrjen e Kosovës në BE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum