www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google dominon me trafikun ne internet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Google dominon me trafikun ne internet   Fri Oct 29, 2010 8:20 am

Microsoft bën më shumë para, ndërsa Apple vlen më shumë në tregjet financiare, mirëpo kur flasim për trafikun në internet ka vetëm një emër, Google.

Këto të dhëna janë gjetur në analizën e bërë nga Arbor Networks e cila ka përdorur sistemin e saj Atlas, i cili të dhënat i ka gjeneruar nga raportet e ngjashme të motorëve të kërkimit vitin e kaluar duke matur dhe pozitën e tyre dominante në trafikun e internetit.

Në qershor 2007 pjesëmarrja e Google në trafikun global ka qenë diku mes 1 dhe 2.5 për qind, ndërsa vitin e kaluar kjo shifër është ngritur prej 5 deri në 10 për qind.

Shifrat e fundit të raportit të Arbor thonë se tanimë numrat e Google kanë arritur në 6.4 për qind, ndërsa nëse llogarisim edhe Google Global Cache ky numër shkon deri në 12 për qind.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Google dominon me trafikun ne internet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum