www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MPB dhe KQZ nënshkruan marrëveshje për zgjedhjet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: MPB dhe KQZ nënshkruan marrëveshje për zgjedhjet    Sat Oct 30, 2010 12:39 amPrishtinë, 29 tetor - Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi dhe kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka nënshkruan sot një Memorandum bashkëpunimi, me ç’rast MPB-ja do të sigurojë Regjistrin civil të fundit, në bazë të të cilit do të përpilohet lista përfundimtare e votuesve.
Me anë të kësaj marrëveshje Policia e Kosovës do të kujdeset për sigurinë e qendrave të votimit, për sigurimin e transportit, të materialit sensitiv, si dhe për çështjet të tjera.

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, tha “sot së bashku me ministrin e Brendshëm, z. Bajram Rexhepi nënshkruam një Memorandum mirëkuptimi, ku Ministria e Punëve të Brendshme do të sigurojë Regjistrin Civil të fundit, në bazë të të cilit do të përpilohet lista përfundimtare e votuesve. Gjithashtu do të bëhet edhe sigurimi i tërë procesit zgjedhor, pra MPB-ja do të kujdeset për sigurinë e qendrave të votimit, për sigurimin e transportit, të materialit sensitiv, si dhe për çështjet të tjera me të cilat jemi marrë vesh”.

Ndërsa, ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi me këtë rast u shpreh “ky është obligim i përbashkët që të kemi regjistrin e listave sa më të pasura për votim dhe që të ketë sa më pak paqartësi. Pos tjerash, është obligim i Ministrisë sonë, përkatësisht policisë që në ditën e zgjedhjeve të mbahet rendi dhe siguria dhe çdo gjë që kërkohet nga KQZ-ja, qoftë edhe për transportimin e materialit sensitiv.

Ai tha se po ashtu se Policia do ta kryej punën mirë, ashtu siç e ka bërë edhe në zgjedhjet e kaluara. “Në aspektin teknik do të jemi të përgatitur kurdo që të mbahen zgjedhjet”, tha ministri.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

MPB dhe KQZ nënshkruan marrëveshje për zgjedhjet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum