www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Meshkujt: Si fle ai?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Meshkujt: Si fle ai?    Sat Oct 30, 2010 2:28 am

Shiko pozicionin që merr partneri yt në shtrat dhe zbulo kush është në të vërtetë, si i jeton ndjenjat dhe marrëdhënien tuajNë shtrat, pozicioni që priret të marrë partneri kur e zë gjumi mund t’ju japë informacione të fshehta dhe interesante: mbi personalitetin dhe mbi mënyrën e përjetimit të ndjenjave prej tij, si dhe të marrëdhënies në çift. Me ndihmën e Francesco Aquilar, psikoterapeut konjitiv-behaviorist, janë përpiluar si fillim katër mënyra të ndryshme të fjeturi.

I palosur më dysh
“Pozicioni si fetus shpreh nevojën për mbrojtje. Në marrëdhënien dashurore kjo nevojë mund të përkthehet ndonjëherë edhe me rezistencën ndaj shtendosjes dhe lënies së lirë të vetes dhe duke treguar ndjenjat e veta. Nuk bëhet fjalë për një ftohtësi të nëjmendët, por për një mekanizëm mbrojtës. Mos u mashtroni nga ajo që shihni dhe bëjani të ditur gjithmonë se jeni edhe ju të pranishme”.

Me bark përmbys
Me fytyrë të fundosur në nënkresë. “Fle kështu ai që është shumë receptiv dhe, për t’u qetësuar, izolohet tërësisht nga gjithë stimujt. Eshtë rasti i partnerit tuaj? Kujdes: mund të jetë e lehtë të bjerë pre e flirteve dhe dashuriçkave. Ana pozitive? Falë ndjeshmërisë së tij, i përjeton dhe i pret mirë gjendjet tuaja shpirtërore”.

Me kurriz
Me kokën e pjerurr nga një anë. “Është tipike e atij që, për çdo rast dhe rrethanë, arrin të mbajë kontrollin. Meshkujt e këtij lloji janë thuajse gjithmonë partnerë të besueshëm. E meta e tyre? Ajo që ndonjëherë janë më tepër mbrojtës nga ç’duhet”.

Në brinjë
Të kthyer nga dera ose dritarja. “Në këtë mënyrë fle ai që jep e merr me një dilemë që nuk di t’i japë rrugë. Në dashuri, mund të mëkatojë nga pasiguria. Por pa dyshim bëhet fjalë për një njeri të gatshëm të bëjë diskutime”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Fidani-Lip
dreqi-ME-PATIKA
dreqi-ME-PATIKA
avatar

Numri i postimeve : 4271
Data regjis. : 04/12/2009
Age : 33
Location : ne toke

MesazhTitulli: Re: Meshkujt: Si fle ai?    Thu Dec 16, 2010 12:13 pm

tybe une flej ashtu ne bark permbys

_________________________________________________________________________


Mos lejo qe gjerat e vogla te prishin nje miqesi te madhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Meshkujt: Si fle ai?    Thu Feb 03, 2011 10:15 pm

Me kurriz
Me kokën e pjerurr nga një anë. “Është tipike e atij që, për çdo rast dhe rrethanë, arrin të mbajë kontrollin. Meshkujt e këtij lloji janë thuajse gjithmonë partnerë të besueshëm. E meta e tyre? Ajo që ndonjëherë janë më tepër mbrojtës nga ç’duhet”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Meshkujt: Si fle ai?    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Meshkujt: Si fle ai?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum