www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi dashurie shqip!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Poezi dashurie shqip!   Fri Nov 20, 2009 1:09 am

First topic message reminder :

Dashuria është akullore
që zemrën ta freskon
por është edhe zjarr
që zemrën ta pervlon


Edituar për herë të fundit nga BeLti në Thu Dec 10, 2009 11:20 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:06 pm

E URREJA…

1.
E urreja vehten, botën
Para se këtu të takoja ty
Shiun e urreja mu sikur vdekjen
Kurse tani është thjeshtë shi!

2.
Lotët pa ndërpre i derdhja
Dhe balada shkruaja për ta,
Tani kur të takova ty
Vetëm buzëqeshje tek unë ka!

3.
Shikimin drejtoj kah e ardhmja
Kokën prapa më nuk kthej,
Dhe birit tim rrugët e jetës
Plotë me shpresë ia rrëfej!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:07 pm

Neper shi u njohem
Neper shi u ndame
Lotuan syte e mi dhe qielli po qan
Shi bie sot dhe une po te pres
Mjafton vec te shoh me mua le te mos jesh
Shiu midis nesh mbetet si kujtim
Sa here qe bie shi qan dhe shpirti im
Dhe kenget me shi mi pelqen ti degjoj
I degjon dhe ti,dhe kjo me mjafton
E di qe me do,por se di pse u ndame
Sa here qe ne rruge takohemi ti koken kthen menjane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:07 pm

Loti shkruan mesazhe
Mos me quani te marre
Kam nje flak ne
Po digjem si zjarr!

Zemra eshte e plagosur
Shpirti i lenduar
Mos me akuzoni
S'mundem me duruar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:07 pm

SHI MBI MUA

1.
Shi i rrept mbi kokë më bie
Mu sikur një rrebesh,
Shpirtin dhe zemrën time
M’i qon peshë!

2.
Era më bart me aq furi
Porsi një pupël lart në qiell,
Në thellësitë ku jam fundosur
Nuk depërton asnjë rreze diell!

3.
Ngritem dhe bie si një fëmijë
Që hapat e parë në jetë i bën,
Dhe nuk qëndroj dot stoik në jetë
Askush ndihmën nuk më ofron!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:07 pm

I LARË NË LOT

1.
Sonte loti është shoku im
Një lot i akullt sikur stina
Sonte lulet nuk lëshojnë aromë
As qelin nëpër lëndina!

2.
Sonte jam së bashku me vuajtjen
Shokun tim të pa ndarë,
Sonte gjithëçka është më ndryshe
Nuk është më sikur më parë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:08 pm

Qaj ...hedh lot te kota...
Lot per nje person qe nuk i`a vlen?Jo ate jo...
qaj per budallallekun tim,
per egoizmin tim,
per mos pranimin e te vertetes dhe realitetit...
...dhe qaj per te,
per ate qe me ka bere te vuaj,
per ate qe me ka puthur,
per ate qe nuk me duron.
Por a i`a vlen te qash?
Mbase jo,por ajo,ajo qe ka zene vendin tim,
do te kete jeten qe doja une...bota nganjehere eshte e padrejte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:08 pm

NE BOTEN E LOTEVE

Ne boten time te loteve
Ti nuk ke vend,
Eshte thjeshte bota ime
Dhe per tjeter askend!

Ne kete bote te ujitur
Nga syte e mi
Te lutem mos ma turbullo ujet
Bile as ti!

Ti qe me bere te derdh lot pa pra
Mos me ngjushello te lutem
Vend per ngushellime
Ne zemren time nuk ka!


Krejt e rastesishme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:08 pm

LOTI ESHTE PJES E IMJA


Te derdhesh lot gezimi
eshte nje gje normale,
te derdhesh lot hidherimi,
eshte nje pun e madhe.

Se zemra me qan
ket nuk e mohoj
cdo dit me kujtime
lotin e freskoi.

Qaj ne mengjes,
kafen me lot e pi,
qaj me te madhe
per te vetmen bij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

gjera te papritura
përditë na ngjajnë
asgjë s´mund t´ndryshojmë
por duhet të mos qajmë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

DO TË

Do të qaj, të derdh lot pa pra
Jeta ime pa ty, kuptim nuk ka!
Do të qaj me lot të vajtoj
Për dashurinë time që iku dhe shkoi!

Lotët kurrë nuk do ti thaj
Rrugën time të jetës me lot do ta laj
Nëse ti nje ditë ne vendin tim kthen
Mos qaj më kotë sepse mua s'më gjen!

Mund të më kërkosh aty ku trupat pushojnë
Në vendin ku të vdekurit nga dashuria shkojnë,
Mund të më vizitiosh me një kurorë me lule
Përkulu para një kufome, meqë për të gjallë nuk u përkule!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

DEBORA ME LOT


Deboren e laj me lot
per cdo vit e per cdo mot,
sa kam ftoht ne shpirt,
sa kam mall per ty,
sa me mungon
debora te gjitha i tregon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:12 pm

SA SHUMË VUAJTJEShumë vuajtje, shumë lot
Në shpirtin tënd të mëshehura.
Shumë kujtime, shumë ëndrra
Në brendin tënde të prehura
Shumë brenga e tashmja të solli
Shumë vrragë në trup e kaluara të mbolli!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:12 pm

UJËVARA E LOTËVE

Rrëshqas vetmis sime
Drejt greminës që ka jeta,
Ti ikën nga hija jote
Kurse unë hijen ta gjeta!

Ishe për një çast pjesë e imja
Hyre dhe dole nga zemra ime
Nuk e kuptove se çfarë të ofrova
Keq e lexove ndjenën time!

Më nuk pres te ujëvara e lotëve
Sepse ajo është shterrur dhe lot më nuk ka
Nuk e pres më as zbardhjen e ditës
E kam burgosur zemrën si në kala!

E ç’më duhet vallë dita
Kur është shuajtur dielli,
Ç’më duhet mua nata
Kur yje nuk ka qielli!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:13 pm

Lermeni te qaj
Lermëni të qajë mbi humnerat e jetës
Ta nxjerr shpirtin e ta përplas atje,
Për trishtimin e mallkuar që shpirtin
Ma ka venitur
Lermëni të qajë mbi c,do krijes të kësaj bote
Që janë taman si hije e jo krijesa njerzore!
lermëni të qajë të thërras pa pushim
o njerzë dëgjojeni vetëm pak shpirtin tim
Lermëni të qajë atje tej e vetmuar
që kur c,do gjëje ti vije fundi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:13 pm

Tek syte mbaron gjithçka..
ata e kuptojne menjehere largimin
jane ata te paret qe derdhin lumenj lotesh...
pastaj i peshperisin zemres... \'harroje\'
(eh sikur te ishte kaq i thjeshte edhe per
zemren harrimi!)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:13 pm

Histori lotesh

I
Pikoi nje sy,
lotoi nje lot,
u tha,
ne qiell u ngrit,
mbi toke. Pikoi nje re,
edhe nje,
nje e trete,
lotoi shume dhimbje,
ra mbi dhe,
u tret. keshtu ndodh perhere
me ujin e ndjenjave,
syri ia jep zotit,
zoti i tret dherave! Pikon nje lot,
ne qiell ngrihet perseri,
shiu pikon ndjenja,
mjegull vajtimi.
II
Horizonti blu u ngrys,
pikat e shiut prekin buzet e mia,
une puth vetem copa resh
nen drite vetetimash qe tallen!
III
Nje tis i lehte shiu binte poshte qerpikeve,
askush nuk qante mbi koken time
te lagur nga kristale te njoma,
Shikova shikimin tend te perhumbur
dhe qiellin qe mbante syt e tu nder re,
pastaj qava per pikellimin tend
te verbert,te mjegullt.
Rreshqiti nje re nga sy i brishte,
qielli u ngrys nga pikellimi yt,
me kot prisja diellin pastaj
pas qerpikeve te lagur diku u mbyt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:14 pm

Sa here kam qar per ty
sa here un jam merzitur
sa here me ka dhimbur ne shpirt
sa dashurine se kam ditur

Sa net pa gjum kalova
sa dite te trishtuara
sa shum un ty te desha
sa vet me nuk munda...

Me le te prehem ne buzen tende
minutat e fundit me mbeten
me le te puth e te zhgrehem ne vaj
ky i vetmi kujtim le te me mbetet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:14 pm

UNE DHE LOTI, NATYRA DHE SHIU


Natyr e qmendur natyr,
c`eshte ky lot qe derdh ti sot,
rrebesh shiu pa pushim,
kend do e fusesh sot ne perqafim.

Si nuk ke aspak meshir,
i zgjedh njerzit me te mire,
nga kjo jet ata i ndan
thell ne dheun tende i mabn.

Nga dritarja te veshtroi,
pse sme len vet te vajtoj?
Pse derdh lot ti bashk me mua?
qe keta lot me shkoj si krua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:14 pm

Nje lot i kristalte
nga syt e nje nene bie perdhe
Nje lot i margaritarte
Mbi fytyren e brishte
te nje vajze e re
Ti lot je mik
i brenges se saje
Ti lot je pasqyre
I dhimjes se pa skaje

Dhe ajo pas teje humb
Ne enderim....
E nostalgji pa funde
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 10, 2009 11:22 pm

Kuptimi

Për të dashuria është për të ndarë jetën së bashku
për të ndërtuar plane të posaçme vetëm për dy
të punojnë krah për krah
dhe pastaj buzëqesh me krenari
si një nga një, ëndrrat e të gjithë dalin të vërteta.

Për të dashuria është për të ndihmuar dhe për të inkurajuar
me buzëqeshje të sinqertë dhe fjalët e lavdërimit
për të marrë kohë për të ndarë
për të dëgjuar dhe të kujdesit
në tender, mënyra dashur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi dashurie shqip!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum