www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 iPhone tejkalon rivalin BlackBerry

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: iPhone tejkalon rivalin BlackBerry   Mon Nov 01, 2010 4:53 am

Kur Steve Jobs para tri viteve e pati prezantuar telefonin tashmë të famshëm, iPhone, ai nuk kishte menduar se pajisja e kompanisë së tij do të bëhej aq popullore sa është sot.

Për t’i tejkaluar pritjet e tij, Apple sot është shndërruar në prodhuesin e katërt të telefonave të mençur mobil në botë.

Me siguri se kjo nuk është një arritje e vogël, për një kompani që shet vetëm dy modele të telefonave mobil, iPhone 4 dhe 3G.

Sipas IDC-së thuhet se Apple kanë lëvizur tani në vend të katërt në listën e prodhuesve, madje edhe para rivalit RIM, prodhuesit të njohur të telefonave BlackBerry.

Shifrat janë për tremujorin e fundit, ndërsa kompania finlandeze Nokia është ende në vendin e parë, e ndjekur nga Samsung dhe LG, të cilët radhiten më lart se Apple, përkatësisht në vendin të dytë dhe të tretë, ndërsa RIM kanë rënë tani në vendin e pestë, një më poshtë se Apple.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

iPhone tejkalon rivalin BlackBerry

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum