www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Seizmologët malazias paralajmërojnë termet në bregdet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Seizmologët malazias paralajmërojnë termet në bregdet   Fri Nov 05, 2010 12:08 am


Ulqin, 4 nëntor - Drejtori i Entit Seizmologjik të Malit të Zi, Branislav Glavatoviq ka deklaruar të enjten se në çdo çast dhe në të ardhmen e afërt, mund të pritet një termet me intensitet deri 9 ballësh sipas Shkallës së Merkalit, në bregdetin e Malit të Zi.

Sipas fjalëve të tij, njofton KosovaLive, në prapavijë, duke përfshirë këtu edhe zonën e Beranës, janë të mundshme dridhje të tokës deri në 8 ballë, ndërsa në pjesët e tjera të Malit të Zi, 7 ballë sipas Merkalit.

“Në rajonin e Malit të Zi mund të pritet dridhje e tokës“, konstaton Glavatoviq.

Sipas tij, duhet respektuar fuqitë e natyrës dhe sjellë në harmoni me to, dhe në mënyrë adekuate duhet bërë planifikimin hapësinor dhe ndërtimin e objekteve.

Glavatoviq thekson se aktiviteti i shtuar sizmik mund të ndodhë në çdo orë.

Ende nuk ka asnjë reagim të Qeverisë së Podgoricës mbi bazat e këtyre parashikimeve të autoritetit të Entit Seizmologjik të Malit të Zi, Branislav Glavatoviq.

Nëse njëmend mund të parashikohen me precizitet termetet ende mbetet çështje e diskutueshme edhe në vendet me dridhje më të shpeshta të botës.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Seizmologët malazias paralajmërojnë termet në bregdet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum