www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Erdogan shpallet “Qytetar nderi” i Prizrenit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Erdogan shpallet “Qytetar nderi” i Prizrenit   Fri Nov 05, 2010 12:34 am


Prizren, 4 nëntor - Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan është shpallur mbrëmë “Qytetar Nderi” i Prizrenit. Ceremonia u mbajt në Shtëpinë e Bardhë dhe në të merrnin pjesë pos përfaqësuesve të pushtetit lokal, edhe kryeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi dhe zyrtarë të tjerë të Kosovës.

Për Erdoganin në kryeqytetin shpirtëror të shqiptarëve, në Prizren, dje është bërë një pritje madhështore, ndërsa ai është shprehur se ndihet sikur në vendin e tij. Me këtë rast qytetarëve të tubuar në Shatërvan, për të pritur mikun e madh të Kosovës nga Turqia, iu drejtuan Hashim Thaçi dhe kryeministri turk Recep Erdgoan. Ata rikujtuan se Turqia ishte e para që njohu pavarësinë e Kosovës, vetëm pak minuta pas shpalljes së saj, kurse Erdogan ishte njeriu i parë nga jashtë që ia uroi Thaçit pavarësinë.
Kryeministri i Turqisë kaloi mbrëmjen me turqit e Mamushës, ku hëngri edhe darkën.
Sot ai shpallet Doctor Honoris Causae të Universitetit të Prishtinës, si një shenjë falënderimi për mikun turk për gjithë ç’ka bërë për lirinë, pavarësinë dhe prosperitetin e Kosovës dhe të popullit të saj.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Erdogan shpallet “Qytetar nderi” i Prizrenit   Fri Nov 05, 2010 2:50 am

Prizren, 4 nëntor - Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan është shpallur mbrëmë “Qytetar Nderi” i Prizrenit.

pun te madhe kan bere 500 vite sundim i shqipatereve tash “Qytetar Nderi” i Prizrenit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Erdogan shpallet “Qytetar nderi” i Prizrenit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum