www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ivanoviqin e brengos situata në “komunën” e Mitrovicës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Ivanoviqin e brengos situata në “komunën” e Mitrovicës    Fri Nov 05, 2010 4:15 amMitrovicë, 4 nëntor- Oliver Ivanoviq i ka bërë thirrje të enjten Komisioni Qendror Zgjedhor të Serbisë që të ndërhyjë për zgjidhjen e situatës së krijuar në të ashtuquajturën komunë serbe të veriut të Mitrovicës.
Ditë më parë përfaqësuesit e Tomisllav Nikoliqit dhe Vojisllav Koshtunicës me forcën e armëve kanë zaptuar objektin e komunës paralele në veri të Mitrovicës, duke dëbuar nga aty koalicionin aktual të prirë nga partia e presidentit Tadiq.
Iniciativa qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia” e Oliver Ivanoviqit, ka shprehur shqetësime serioze për shkak të situatës së krijuar pas zaptimit të ashtuquajturit Kuvend Komunal në veri të Mitrovicës, për shkak të situatës ende të pazgjidhur rreth mandateve kontestuese. “Me ndërhyrje jolegale janë stopuar të gjitha aktivitetet e qeverisë lokale, janë vënë në pikëpyetje interesat qytetare, si dhe janë ndërprerë pagat e punëtorëve komunalë”, ka thënë Ivanoviq për mediat serb të enjten.
Iniciativa e Ivanoviqit i bëri thirrje Komisionit Zgjedhor të Serbisë që urgjentisht të zgjidhë rastin dhe në këtë mënyrë të qetësojë situatën e pavolitshme në të cilën gjendet komuna e veriut të Mitrovicës.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Ivanoviqin e brengos situata në “komunën” e Mitrovicës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum