www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Të dyshuarit mund të kandidohen

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Të dyshuarit mund të kandidohen    Mon Nov 15, 2010 3:27 am


Ligji ua ndalon kandidimin për deputetë vetëm të dënuarve, e të dyshuarve jo- shkruan gazeta Koha Ditore, sipas të cilës njerëzit me hipotekë të dyshimtë nuk do t’i pengojë askush në rrugën për të zënë apo rizënë ulëset në Kuvendin e Kosovës.
Gazeta shkruan se shoqëria civile ka thënë se nuk do t’i etiketojë si të korruptuar asnjërin nga politikanët e dyshuar, ndërsa nga misioni EULEX kanë treguar se nuk do të përshpejtojnë apo ngadalësojnë procesin e hetimit të zhvilluar ndaj këtyre pretendentëve për të ardhur në institucionet e Kosovës.

Ndërkohë, midis emrave që kanë zënë vend në listat e kandidatëve të subjekteve politike për deputetë, ka të dënuar jo shumë moti, ka të tillë, ndaj të cilëve po zhvillohen procese gjyqësore dhe ka që janë nën hetime. Madje, ka bartës listash me këso problemesh, e po kështu një numër i madh ndodhen edhe në dhjetëshe të këtyre listave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Të dyshuarit mund të kandidohen    Tue Nov 16, 2010 2:22 am

Qy,thuajse te dyshuar jane te gjithe,andaj mos e nga manej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Të dyshuarit mund të kandidohen

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum