www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mustafa sërish hedh poshtë mundësinë e koalicionit me PDK-në

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Mustafa sërish hedh poshtë mundësinë e koalicionit me PDK-në    Mon Nov 15, 2010 3:30 am


Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka mohuar mundësinë e koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës, duke thënë se ai edhe më herët kishte qenë kundër një koalicioni të tillë.
Këto komente vijnë pasi anëtari i Këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Fatmir Rexhepi, i cili është tërhequr nga LDK-ja, ka akuzuar Mustafën se e “ka privilegjuar klanin, i cili qysh tash është në koalicion me PDK-në”, duke thënë se prapa kreut të ri të partisë dhe lidershipit aktual të LDK-së fshihet koalicioni me PDK-në.

“Nëse dikush është shprehur kundër këtyre koalicioneve të tilla, kam qenë unë i pari që jam shprehur, sepse një koalicion të tillë e konsideroj të dëmshëm për demokracinë në Kosovë dhe për ngulfatjen e shtetit të Kosovës. Si duket ka orientime të gabuara zoti Rexhepi në këtë rast ose të qëllimshme, por mbetet vetëm çështje e tij”, tha Mustafa gjatë përurimit të rrugës “Bill Klinton” në kryeqytet.

Duke u përgjigjur në pyetjen se ‘si mund të bëhen reforma me emra të njëjtë’, sipas RTV21, Mustafa ka thënë se gjysma e Kryesisë së LDK-së janë emra të ri, ndërsa në listën e deputetëve janë përfshirë rreth 60 % emra tjerë që kanë hyrë për herë të parë dhe të cilët janë zgjedhur nga zgjedhjet e brendshme në LDK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Mustafa sërish hedh poshtë mundësinë e koalicionit me PDK-në    Tue Nov 16, 2010 2:33 am

Iso!
Kujdes se nuk behet hop pa kercyar gardhin,PDK-ja nuk hudhet let si mendoni ju
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Mustafa sërish hedh poshtë mundësinë e koalicionit me PDK-në

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum