www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mustafa, peng i strukturave të vjetra të LDK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Mustafa, peng i strukturave të vjetra të LDK-së    Sun Nov 21, 2010 10:07 pm


Zgjedhja e Isa Mustafës në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës, për Ukë Rugovën, djalin e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, nuk paraqet ndonjë argument të fuqishëm se në këtë parti kanë filluar reformat e brendshme.
Përkundrazi, ai e sheh Mustafën si peng të strukturave të vjetra të LDK-së, të cilat nuk do ta lënë atë që të lëvizë dhe t’i tregojë vlerat e veta.

Në një intervistë për Kohën Ditore, Rugova shprehet haptas i zhgënjyer me ndryshimin e sjelljeve të Mustafës, pas marrjes së timonit të LDK-së, e veçmas me “ofertën përjashtuese” që i ka bërë.

Ai thotë se asnjëherë nuk e ka paramenduar veten jashtë trungut të LDK-së, ashtu sikur nuk ka besuar se kjo parti një ditë do t’ia mbyllte dyert.

Koalicionin me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Uka e sheh vetëm si zgjidhje momentale, por nuk e mohon se kjo parti është treguar shumë bujare, jo vetëm me të, por edhe me të gjithë ekipin e tij.

Ndërkohë, ai nuk pajtohet me zërat në AAK që e përdorin fjalën “kurrë” sa herë që përmendet mundësia e lidhjes së një koalicioni parazgjedhur me Partinë Demokratike të Kosovës.

Për Ukë Rugovën, skenari më i dëshirueshëm do të ishte sikur koalicioni “AAK-Lista Ibrahim Rugova” t’i fitonte zgjedhjet dhe t’ia ofronte mundësinë LDK-së për të bashkëqeverisur. Por, nuk sheh asgjë të keqe, edhe sikur LDK-ja të mbetet në opozitë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Mustafa, peng i strukturave të vjetra të LDK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum