www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Balotazhi në Rahovec, më 19 dhjetor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Balotazhi në Rahovec, më 19 dhjetor    Tue Nov 23, 2010 12:12 am


Gara e balotazhit për kryetar të Rahovecit do të mbahet pas një muaji, përkatësisht më 19 dhjetor, një javë pas zgjedhjeve të përgjithshme të jashtëzakonshme parlamentare. Në balotazh do të jenë kandidatët e LDK-së dhe PDK-së, të cilët kanë fituar më së shumti vota në zgjedhjet që u mbajtën të dielën.
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve për kryetar të komunës së Rahovecit, sipas të cilave kandidati i LDK-së, Ibrahim Kryeziu prinë me 5211 vota ose 28.3 për qind, para Xhelal Canzibës nga PDK me 4952 ose 26.9 për qind, Smajl Latifi AAK 4740 ose 25.8 për qind, Rexhep Oruçi i AKR-së me 3021 ose 16.4 për qind dhe Luljeta Kadiri i LDD-së me 473 vota ose 2.6 për qind.

Valdete Daka, kryetare e KQZ-së, tha se rezultatet përfundimtare do të jepen pas dy ditësh, pasi që të bëhet edhe numërimi i votave me kusht, votave të votuesve me nevoja të veçanta dhe i atyre përmes postës.

Të drejtë pjesëmarrjeje në zgjedhjet në Rahovec kanë pasur 49.272 qytetarë, ndërsa është votuar në 34 qendra votimi dhe 71 vendvotime. Por, të dielën në Rahovec kanë votuar 19 966 qytetarë, ose 40.5 për qind e qytetarëve, që llogaritet të jenë pesë për qind më pak në krahasim me zgjedhjet e kaluara lokale, të vitit 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Balotazhi në Rahovec, më 19 dhjetor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum