www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dhjetë vjet nga vrasja e Xhemail Mustafës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Dhjetë vjet nga vrasja e Xhemail Mustafës    Wed Nov 24, 2010 5:34 am


Sot janë mbushur dhjetë vjet, që kur u vra veprimtari dhe publicisti i shquar Xhemail Mustafa. Ai është vrarë me 23 nëntor të vitit 2000, gjersa po kthehej nga puna, në orët e pasditës, në shkallët e ndërtesës ku banonte në qendër të Prishtinës.
Me këtë rast, zyrtarë të strukturave të LKD-së, kanë bërë homazhe pranë bustit të tij, në oborrin e shkollës fillore “Xhemail Mustafa” në Prishtinë.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, njëherësh kryetar i LDK-së, në 10 vjetorin e vrasjes së Xhemail Mustafës, tha se ai ishte një njeri që tërë jetën e tij ia përkushtoi demokracisë, lirisë dhe tolerancës.

“Për fat të keq u vra mu për këto arsye, sepse kishte të tillë që nuk e duronin këtë, ne do të përpiqemi edhe më tutje që t’ia bëjmë nderin të gjithë atyre që punuan për Kosovë, të gjithë atyre që punuan për lirinë, demokracinë dhe pavarësinë e Kosovës, të gjithë atyre që me sjelljet e tyre u treguan shumë tolerantë, të kulturuar dhe e kultivuan këtë, pa marrë parasysh se çfarë ndodhi pas luftës, në ato ditë që ishin ditë të dhimbjes edhe për familjen dhe për ne, ditë që nuk dëshirojmë të përsëriten më në Kosovë”, ka thënë Mustafa.

Xhemail Mustafa ka qenë njëri ndër nismëtarët dhe themeluesit e LDK së, bashkëpunëtor dhe mik i ngushtë i kryetarit të LDK së dhe presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Dhjetë vjet ka qenë këshilltar për informim i Ibrahim Rugovës dhe ka punuar në Zyrën e Presidentit të Republikës. Ndonëse kanë kaluar dhjetë vrasja e tij ende nuk është zbardhur.
Zyrtarë të LDK-së, të Kuvendit Komunal të Prishtinës dhe të Podujevës, si dhe familjarë bënë homazhe edhe të varri i Xhemajl Mustafës në fshatin Gllamnik të Podujevës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Dhjetë vjet nga vrasja e Xhemail Mustafës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum