www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ambasadat nisin dhënien e letërnjoftimeve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Ambasadat nisin dhënien e letërnjoftimeve    Thu Nov 25, 2010 7:46 amPas gati tre vjet pavarësie, Kosova ka filluar të ofrojë shërbimet konsullore, gjë që do të paraqesë lehtësim të dukshëm për mijëra qytetarë të saj që jetojnë jashtë vendit. Tash e tutje ata do të mund të aplikojnë për letërnjoftime, kurse më pas edhe për pasaporta.
Ambasada në Bruksel është e para përfaqësi shtetërore e vendit tonë ku ekspertët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës kanë instaluar sistemin modern për përpunimin e kërkesave për letërnjoftime.

Lëshimi në punë i këtij sistemi u bë të mërkurën në Bruksel, në praninë e ministrit të Brendshëm, Bajram Rexhepi, njofton Koha.

Sistemi i instaluar është ndër më modernët dhe përfshin jo vetëm fotografimin biometrik, por edhe marrjen elektronike të gjurmëve të gishtave, nënshkrimin e dorës dhe të gjitha elementet e tjera që garantojnë sigurinë e lartë të dokumenteve. Koha e nevojshme për marrjen e letërnjoftimit do të jetë rreth një muaj pas aplikimit.

Pas Brukselit, ekspertët e MPB-së së Kosovës do të vazhdojnë me instalimin e sistemeve të tilla edhe në konsullatat dhe ambasadat tjera të vendit në botë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ambasadat nisin dhënien e letërnjoftimeve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum