www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashit    Fri Nov 26, 2010 1:42 amGjykata e Qarkut të Prishtinës nuk ka arritur që të bëjë konfirmimin e aktakuzës ndaj Fahredin Gashit të enjten për shkak se mbrojtja e Gashit nuk i ka pasur të gjitha provat e kompletuara të rastit, si dhe vendimin e gjykatës për Nazim Bllacën, si dëshmitar bashkëpunues.
Gashi akuzohet për krime lufte ndaj popullsisë civile në vitin 1999, ndërsa Hysri Rama akuzohet për ndihmën e kryesit për veprën penale për ndihmë pas kryerjes se rastit nga i lartpërmenduri.

Po ashtu Gashi akuzohet për vrasje në bashkëpunim me Nazim Bllacën të Salih Gashit nga fshati Varigoc i Lypjanit, më 15 qershor të vitit 1999.

Ndryshe, procesi gjyqësor kundër Gashit është iniciuar nga gjykata pas deklaratave publike të Nazim Bllacës, i cili pretendon se ka qenë pjesë e ish-SHIK-ut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum