www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cfare juka mesuar emigrimi....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Cfare juka mesuar emigrimi....   Sat Nov 21, 2009 5:40 am

Shume shqiptare kane emigruar dhe besoj se nuk ka qene te lehta as vendimi per te emigruar,rruga dhe jetesa atje ku jeni vendosur...!!!

Sa veshtir ka qen për ju Jeta larg Vendlindjes....!!!


Dhe qka keni mesuar prej saj...?

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 26
Location : N'puma

MesazhTitulli: Re: Cfare juka mesuar emigrimi....   Sat Feb 06, 2010 5:55 am

hmmm... ne at koh kur kam imigru un ka qen koh e luftes edhe nermal ka qen e detyrueshme ... pas kthimit ne vendlindje n'ks e ka kuptu qe jemi mas me shekuj tybe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Cfare juka mesuar emigrimi....   Tue Feb 09, 2010 6:32 pm

Pasi kam qen e vogel kur jemi vendosur ne Mergim.. adaptimi ka qen me i leht se sa te isha ardhur si e ditur ketu.. Me gjithate per ta njoh vendlindjen me mire, prind e mi 2 here ne vite na kan dergu ne vendlindje.. Ta dinim nga vim dhe kush jemi.. Emigrimi na ka mesuar te adaptohemi me vendin ku jemi duke jetuar, por pa harruar identitetin tone.. Dhe kjo esht e mundur pa problem.. Natyrisht esht ne pytje edukata familjare.. I falenderoj Prind e mi qe nuk me kan lene ta harroj se kush dhe cka jam.. Jam shqiptare me gjitha traditat tone, por e integruar shum mire edhe ne vendin ku jetoj..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: Cfare juka mesuar emigrimi....   Sat Jun 05, 2010 8:28 pm

jom kon e vogel edhe sdi shum po apet si apet ne kosov asht ndryshe ...edhe pse ngihem shum shpejt ne kosov nermal se sjon krejt kushtet sikur ne vendet tjera ..po mungesen e venit ton gjithmon e ndjen ...shum per veti ndina krenare se jom shiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Liberta
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 225
Data regjis. : 24/04/2010
Location : ⊙ω⊙Suuu3Dii⊙ω⊙

MesazhTitulli: Re: Cfare juka mesuar emigrimi....   Tue Jun 15, 2010 3:40 am

d]]Te imigrosh eshte njelloj sikur te lindesh edhe nje here prej fillimi.

sepse te emigrosh, fillon te mesosh kulture te re, gjuhe te re, edhe pse jo emigrohesh ne nje jete te re, thjesht na hapen dritare te reja. si i thone nje fjale si te jete vendi behet kuvendi, pra jemi nje disi njerez i rinj (smund te themi 'krejt' sepse ka nga ato qe i ruajne njesite e mira nga vendi jone).

kam mesuar shume gjera qe sdo ti kisha mesuar ndonjeher ne FinlanD, si psh, te jem shum me e qilter, nese bej diqka, e bej sepse dua e jo sepse kshtu done njerezit.
imigrimi ne shumicen e rasteve ka bere njerezit me atdhetar.
kemi pare jeten me nje sy tjeter, ku gjithcka eshte e mundur.
duke jetuar ne disa vende te ndyshme, na ben te shikojme qa ehste mir e qa eshte keq. mesojme te gjitha vlerat e jetes, me te keqijat edhe me te mirat. pastaj kemi edhe zgjidhje.[/
b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.forumylli.net.tc
CeLuShi
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 3086
Data regjis. : 24/10/2009
Age : 29

MesazhTitulli: Re: Cfare juka mesuar emigrimi....   Sat Jul 31, 2010 3:26 am

mu imigrimi me ka mesu shum sene edhe pse e kam hec evropen gati se krejt po dyqysh ma ka dhan nje kultur pak diqka ma ndryshe se sa vendlindje por me ka mesuar edhe te merzitem nganjeher haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cfare juka mesuar emigrimi....   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cfare juka mesuar emigrimi....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Diaspora Shqipëtare-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum