www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vlora feston, në shesh edhe shumë kosovarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Vlora feston, në shesh edhe shumë kosovarë   Mon Nov 29, 2010 5:31 am


Grupe të organizuara nga Prizreni, Gjakova dhe qytet tjera të Kosovës, si edhe një grup boshnjakësh, kanë qenë në orët e paradites në Sheshin e Flamurit, por edhe Muzeun Kombëtar të Pavarësisë, për të festuar 28 Nëntorin, Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, pikërisht në qytetin ku më 28 Nëntor 1912 u ngrit madhërisht flamuri kombëtar.
Ata kanë pohuar se kanë shkruar pikërisht në Vlorë, kryeqendrën e flamurit, për të qenë aty këtë ditë të shënuar për gjithë shqiptarët.

Shqiptarët nga trojet jashtë kufijve të Shtetit shqiptar i janë bashkuar më pas atmosferës festive në shesh, ndërkohë që janë shkrepur shumë fotografi në qendër ku ka qenë flamuri, për të fokusuar këtë ditë.

"Sheshi i Flamurit bashkon"- ka qenë mesazhi më i qartë që ka ardhur këtë të diel për festën e Flamurit në Vlorë. Ritmet e tingujve patriotikë që vinin nga grupet e qytetit kanë shoqëruar homazhet te varri i Ismail Qemalit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vlora feston, në shesh edhe shumë kosovarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum