www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lipjan, arrestohen tre aktivistë të “Vetëvendosje”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Lipjan, arrestohen tre aktivistë të “Vetëvendosje”    Mon Nov 29, 2010 5:32 am


Policia e Kosovës ka arrestuar tre aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje” në Lipjan, deri sa ata po i ndërronin flamujt e shtetit të Kosovës me me flamuj kombëtarë- bëhet e ditur përmes një komunikate për media të Lëvizjes.
“Aktivistët e arrestuar janë: Nderim Matoshi, Astrit Fazliu dhe Qendrim Kastrati. Të lartpërmendurit u arrestuan nga dy policë civilë serbë, shumë afër stacionit policor dhe për momentin akoma janë nën arrest”, thuhet në komunikatë.

Kjo lëvizje e konsideron flamurin e Kosovës “flamur të kontrabanduar dhe të imponuar, për të cilin nuk është pyetur populli asnjëherë, andaj edhe nuk është i tij, prandaj ky aksion i Lëvizjes “Vetëvendosje” i nisur do të vazhdojë, në mënyrë që gjatë festës kombëtare, Ditës së Flamurit Kosova të jetë e dekoruar vetëm me flamuj kombëtarë”.

Ndërkohë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë, se në Lipjan është hapur procedura ndaj tre personave, nën akuzën largim i simboleve shtetërore.

Të tre personat, të cilët sipas Kelanit, në polici kanë thënë se nuk i përkasin asnjë subjekti politik apo joqeveritar, janë liruar dhe ndaj tyre do të zhvillohet procedura e rregullt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Lipjan, arrestohen tre aktivistë të “Vetëvendosje”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum