www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qeveria e re të jetë e pastër

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Qeveria e re të jetë e pastër    Fri Dec 03, 2010 7:01 am


Përfaqësuesi Special i BE-së (EUSR) në Kosovë, Pieter Feith, gjatë raportimit të tij para Komitetit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian (PE) tha se pas zgjedhjeve të 12 dhjetorit Kosova ka nevojë për formimin e një qeveri te pastër, e cila, sipas tij, do të ketë para vetes shumë sfida.
Feith ka thënë se bisedimet mes Prishtinës e Beogradit do të mund të nisin pas formimit të qeverisë së re, raporton TV21.

Sipas tij, se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë sfida kryesore për institucionet e Kosovës dhe ato ndërkombëtare.

Para këtij komiteti, Feith ka thënë se kosovarët janë të zhgënjyer që kanë mbetur të vetmit të rajon pa mundësi për të udhëtuar pa viza në vendet e BE-së.

Po ashtu ai ka thënë rëndësinë që në monitorimin e zgjedhjeve të dhjetorit të merr pjesë edhe një delegacion i Parlamentit Evropian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Qeveria e re të jetë e pastër

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum