www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kelmendi ia kalon Pacollit, premton 200 mijë vende pune

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Kelmendi ia kalon Pacollit, premton 200 mijë vende pune   Fri Dec 10, 2010 5:21 am


Prishtinë, 9 dhjetor - Kandidati i AAK-së, Ramiz Kelmendi ka prezantuar pjesë të programit ekonomik të kësaj partie, duke thënë se kjo parti ka strategji që për dy vjet të punësojë 200 mijë punëtorë. Ai ka thënë se nuk është për t'u mjaftuar me rritjen ekonomike prej 7 për qind, ngase Kosova ka nevojë për një rritje ekonomike prej 30 për qind në vit.
Këto komente, Kelmendi i bëri në një konferencë për media, me ç'rast edhe ka dhënë premtime të fuqishme, duke thënë se në vitin 2011 do të punësohen 100 mijë persona, kurse po aq do të punësohen në vitin 2012.
“328 mijë janë tani, në fund të vitit 2011 do të jenë 428 mijë, ta jap çfarë fjale të duash, por do ta shihni këtë numër, nëse Qeveria Haradinaj do të jetë në krye, dhe në vitin 2012 do të kalojë ky numër në 528 mijë, nga gjithsej që duhet të jenë të punësuar 900 mijë", ka thënë Kelmendi.
Kësisoj, Ramiz Kelemendi ia ka kaluar me premtime edhe Behgjet Pacollit, i cili gjatë kësaj fushate ka premtuar punësimin e nga 30 mijë personave, përkatësisht të 120 mijë personave brenda 4 vjetëve të ardhshëm, natyrisht me kusht që t’i fitojë zgjedhjet e 12 dhjetorit.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Kelmendi ia kalon Pacollit, premton 200 mijë vende pune

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum