www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Angazhohen 6 mijë policë në ditën e zgjedhjeve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Angazhohen 6 mijë policë në ditën e zgjedhjeve    Sun Dec 12, 2010 7:58 am


Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme policore për zgjedhjet e jashtëzakonshme të përgjithshme, të cilat mbahen të dielën.
Përmes një njoftimi për media bëhet e ditur se Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës kohë më parë ka hartuar një urdhër Operativ dhe në këtë kuadër janë përgatitur dhe harmonizuar planet e të gjitha Drejtorive Rajonale të Polcisë, lidhur me mbështetjen e procesit zgjedhor nga aspekti i sigurisë gjatë dhe pas operacionit në fjalë.

“Qëllimi i këtij plani operacional është që të krijojë një klimë të qetë dhe të sigurt për të gjithë elektoratin dhe të gjithë qytetarët e Kosovës, pastaj mirëmbajtjen e rendit, qetësisë publike dhe situatës së sigurisë në vend para, gjatë dhe pas procesit të zgjedhjeve”, thuhet në njoftim.

Në këtë drejtim është paraparë gjithashtu që të sigurohen të gjitha depot komunale dhe Qendrës se Numërimit si dhe përcjelljes së sigurt të materialit zgjedhor nga të gjitha destinacionet e parapara.

Policia e Kosovës do të jetë përgjegjëse për mbarëvajtjen e rendit, qetësisë dhe sigurisë publike e mbështetur nga EULEX-i dhe KFOR-i, nëse Policia e Kosovës vlerëson se ka nevojë për një gjë të tillë.

Lidhur me zgjedhjet e përgjithshme të datës, Policia e Kosovës ka angazhuar numër të konsiderueshëm të zyrtarëve policor duke filluar nga njësit patrulluese, njësit hetimore e deri të njësit e specializuara me qëllim të ofrimit dhe mbështetjes së këtij procesi zgjedhor.

Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, në ditën e diel do të hapen 746 Qendra të votimit, me 2280 vendvotime, andaj për të ofruar siguri gjatë procesit zgjedhor Policia e Kosovës ka paraparë të angazhoj rreth gjashtë mijë 6 mijë zyrtarë policor në tërë territorin e Republikës së Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Angazhohen 6 mijë policë në ditën e zgjedhjeve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum