www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BlackBerry arrin iPhone

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: BlackBerry arrin iPhone   Fri Dec 17, 2010 7:51 am

Në tetor, Steve Jobs bëri një paraqitje të rrallë gjatë një konference për media - jo vetëm që të mburret me sasinë e të hyrave (me rekord të lartë) të kompanisë dhe fitimet, por gjithashtu edhe për dëshmuar se sa kompania e tij e kishte ndryshuar industrinë e telefonave të mençur mobil.

Për një tremujor, Apple ka shitur 14.1 milionë iPhone – duke e lënë pas rivalin RIM / BlackBerry me rreth 2 milion njësi.

“Ne tani kemi kaluar edhe RIM, dhe unë nuk shoh se si ata do ta zënë hapin me ne në të ardhmen, sepse ata duhet të transformohen në një kompani të softuerit, nëse dëshirojnë ta bëjnë një gjë të tillë” pati thënë Jobs. “Unë mendoj se kjo është një sfidë për ata. Prej nga do t’i marrin zhvilluesit.”

Mirëpo, tregu amerikan thotë se kjo ishte një konstatim i ngutshëm i Jobs. Sipas një raporti të lëshuar nga Reuters, thuhet se RIM e ka arritur rivalin Apple. Në tre muajt e fundit, RIM ka shitur rreth 14.1 milionë telefona BlackBerry, ngjashëm sikurse Apple në tremujorin e mëparshëm.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

BlackBerry arrin iPhone

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum