www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thaçi e Pacolli bisedojnë për koalicion

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Thaçi e Pacolli bisedojnë për koalicion    Sun Dec 19, 2010 5:32 amKryeministri në largim i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli janë takuar të shtunën për të diskutuar lidhur me formimin e koalicionit të ri qeveritar.
Në njoftimin e PDK-së thuhet se të dy liderët e partive politike respektive kanë shprehur vullnet politik që të punojnë së bashku për formimin e qeverisë së ardhshme të Republikës së Kosovës, menjëherë pas certifikimit të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nga KQZ-ja.

Për më tepër, të dy liderët u zotuan se do të punojnë së bashku për të krijuar një qeveri efektive, transparente, demokratike dhe multietnike, për t’i siguruar Kosovës të ardhmen saj euroatlantike.

Ndryshe, takimi ndërmjet Thaçit dhe Pacollit është konfirmuar edhe nga Aleanca Kosova e Re.

Në njoftimin e AKR-së thuhet se kryeministri në largim Hashim Thaçi, njëherësh kryetar i PDK-së dhe kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli janë takuar të shtunën në një vend publik, në qendër të Prishtinës dhe me këtë rast kanë diskutuar edhe për proceset nëpër të cilat po kalon Kosova .

“Të dy liderët e partive politike respektive kanë shprehur vullnet politik që të punojnë së bashku për konstituimin sa më të shpejtë të institucioneve që dalin nga zgjedhjet e në këtë kuadër edhe për formimin e qeverisë së ardhshme të Republikës së Kosovës, menjëherë pas certifikimit të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nga KQZ-ja”, thuhet në njoftim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Thaçi e Pacolli bisedojnë për koalicion

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum