www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arrestohet në Gjermani i dyshuari për masakrën e Qyshkut

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Arrestohet në Gjermani i dyshuari për masakrën e Qyshkut    Sat Dec 25, 2010 8:00 am

Një nga të dyshuarit kryesor për krime lufte në fshatin Qyshk të Pejës, Zoran Obradovic, i njohur me nofkën "Bubuca" është arrestuar në Gjermani, ka bërë të ditur Prokuroria serbe për Krime Lufte.
“Në Gjermani është arrestuar dje një nga protagonistët kryesore të ngjarjes në fshatin Qyshk”, ka thënë prokurori Vladimir Vukcevic.

Sipas tij, Obradovic ai është arrestuar me kërkesë të Serbisë, ndërsa pritet që këto ditë të ekstradohet nga Gjermania. Ai ka thënë se individë të këtij krimi janë të vendosur në shumë vende, jashtë Serbisë.

Më 20 dhjetor ka filluar në Gjykatën në Beograd gjykimi i nëntë pjesëtarëve të njësitit të quajtur “Çakalli”, për krimet në fshatin Qyshk, ndërsa janë lëshuar fletarreste të Interpolit edhe për 17 të dyshuar që gjenden në arrati.

Sipas Prokurorisë, pjesëtarët e “Çakallit” më 14 maj të vitit 1999 kanë vrarë 44 civilë, kanë shkatërruar dhe djegur deri në 40 shtëpi, rreth 400 civilë shqiptarë, gra, fëmijë dhe pleq i kanë dëbuar, dhe kanë marrë nga ta para dhe gjëra tjera të çmuara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Arrestohet në Gjermani i dyshuari për masakrën e Qyshkut

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum