www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mercedes ia heq rrudhat klasës C

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Mercedes ia heq rrudhat klasës C    Sun Dec 26, 2010 5:26 am

“Heqja e rrudhave” është bërë aq e popullarizuar tek prodhuesit e automjeteve sa që për këtë hap edhe në disa herë brenda ciklit prodhues të një modeli. Për fat të mirë, kur prodhuesit gjermanë janë në pyetje, ndryshimet në rastet më të shpeshta nuk janë vetëm të natyrës kozmetike.

Për modelin e vitit të ardhshëm në Mercedes kanë vendosur të ridizajnojnë klasën C. Limuzina gjermane e klasës së mesme është bërë me pamje të re të pjesës së përparme me komplet dritash të ridizajnuara dhe llamba LED që t’i afrohet pamjes së vëllezërve të tij më të mëdhenj.Me qëllim të zvogëlimit të peshës, të gjitha modelet janë bërë me kapak alumini të motorëve, e për shpenzim më të vogël do të përkujdeset teknologjia start-stop e cila gjithashtu është standarde në të gjitha modelet. Marshit prej shtatë shpejtësish i janë ndryshuar përmasat e transmetimit, e krejt kjo ka rezultuar me zvogëlimit të shpenzimeve prej 30 për qind.odeli më ekonomik do të jetë ai me naftë C220 CDI i cili në cikël të kombinuar shpenzon 4.8 litra karburant në njëqind kilometra të kaluara, e risi nën kofanon e klasës C është motori prej 300 kuaj fuqi V6 me benzinë i cili për të njëjtën udhë ka nevojë për 6.8 litra karburant.

Fillimi i shitjes së klasës së ridizajnuar C është paralajmëruar për prillin e vitit të ardhshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Mercedes ia heq rrudhat klasës C

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum